Turystyka

Podróż busem do Holandii

Zwykło się sądzić, że komfortowym rodzajem jeżdżenia jest tylko samolot no i ewentualnie własny samochód, pod warunkiem że uwielbiamy podróżować i nie jest to dla nas specjalnie meczące.

  • Przewozy osób odmiennymi środkami transportu, niezależnie od tego co to wyraźnie miałoby być, zawsze rozpatrywało się jako opcję stanowczo mniej komfortową.

Wręcz przysłowiowy jest już przewóz osób na trasach międzynarodowych za pomocą autobusów. Jeżeli ktoś chce wskazać wzór niewygody, mówi właśnie o nich.

  • Do niedawna podobną opinię posiadały busy do Holandii jak również przewozy do Niemiec organizowane za pomocą tego rodzaju transportu. Busy są obecnie tak komfortowe przede wszystkim dlatego, że kompletnie wymieniona została flota transportowa. Nie ma już żadnych starych strupów czy przerabianych pojazdów dostawczych. Pasażerowie otrzymują do użytkowania czyściutkie pojazdy idealnie przystosowane do jazdy na długich trasach. Nie ma żadnego ścisku.

Żadnym problemem nie jest też zapakowanie niemal każdej wielkości bagażu choć naturalnie bardzo silnie filtruje nas tutaj po prostu zdrowy rozsądek – całego dobytku ze sobą nie weźmiemy. Teoretycznie w busie nie da się też za bardzo rozprostować kości ale zawsze można po prostu zrobić przystanek i nieco przewietrzyć.

Tanie busy do Holandii to środek transportu, który należałoby dzisiaj polecieć wszystkim, którzy wybierają się do tego kraju w celach podjęcia pracy a także na wakacje. Przewozy osób za pomocą busów bardzo mocno ewoluowały od kiedy wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Stał się to środek transportu bardzo prędki, komfortowy i stosunkowo tani w porównaniu z innymi alternatywami.

Jest tak przede wszystkim z powodu kosztów paliwa, które szybują niemiłosiernie i wzniosły ceny karnetów autokarowych a przewóz osób w samochodach własnych stał się w ogóle nieopłacalny nawet jeżeli wieziemy jeszcze kogoś do podzielenia kosztów. Bardzo duże znaczenie ma też tutaj wygoda. Jedzie się całkiem przyjemnie i można liczyć na przystanki co jakiś czas.

Wyśpimy się względnie i nikt nam w niczym utrudniać nie będzie. Nie trzeba też oczywiście prowadzić. Podróż busem to największa z realnych rozpiętości podróży. Jeżeli nasz bus podróżuje do Holandii lub do Francji to jednocześnie są to przewozy do Niemiec, bo co by się nie robiło, przez te państwa podróżować trzeba.

Zawsze można dogadać się z szoferem czy kierownikiem firmy, aby zamiast do końcowego postoju, mówiąc symbolicznie, wyskoczyć sobie prędzej gdzieś po drodze opłacając za kurs mniej.