Dom i Ogród

Zalety produktów jednorazowych

Producent rękawiczek jednorazowych to jeden z podmiotów, które uchodzą za producentów przede wszystkim śmieci. Użyjemy czegoś raz i od razu wyrzucamy. Bezsensowne? Nie. Zdecydowanie nie. W gospodarce wiele rzeczy jest nie do końca intuicyjnych i w przypadku producentów rękawiczek jednorazowych też można odnieść bardzo mylne wrażenie odnośnie realnych efektów ich działalności.

Jednorazowe, czyli optymalne

W pierwszej kolejności trzeba zaznaczyć, że rękawiczki jednorazowe foliowe to rozwiązanie optymalne do zadań, w których się je wykorzystuje. Mówimy tutaj o najprostszych możliwych rękawiczkach, które zostaną wykorzystane raz i czasami nawet jeszcze w czasie tego wykorzystania zaczną się rozpadać. Czy to jest jednak problem?

Zdecydowanie nie, ponieważ są przeznaczone do bardzo prostych czynności tam, gdzie nie ma żadnego większego zagrożenia, a najgorsze, co się nam może przytrafić, to ograniczony dyskomfort w takiej sytuacji korzystanie z rękawiczek jednorazowych foliowych jest alternatywą do nie używania niczego, a nie dla stosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań. – polpacking.pl

Silniejsze rękawice byłyby dla nas dużym kosztem i problemem, a całkowita rezygnacja z rękawiczek mogłaby być niehigieniczna. Dlatego właśnie wybieramy zloty środek, którym jest absolutne minimum wysiłku, które jednak przynosi dobre efekty.

Minimum wysiłku i minimum kosztów

Minimum wysiłków może nie brzmieć zbyt zachęcająco w przypadku rękawic foliowych jednorazowych, ale to kolejny przypadek zabawy w semantykę, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. W rzeczywistości bowiem koszty są ważne i stosowanie czegoś o możliwie niskich kosztach oznacza, że nie tracimy pieniędzy, ale nie tracimy też surowców.

Rękawice foliowe jednorazowe wymagają na stworzenie tuzina sztuk mniejszej energii, zasobów i pracy niż niejedna bardziej wytrzymała rękawiczka, która w praktyce byłaby mniej użyteczna. Jest to prawdą nawet w sytuacji, kiedy wliczamy wszelkiego rodzaju działania i koszty związane z utylizacją rękawiczek.

Nie ma się po prostu czym przejmować, bo wszelkie realne koszty opowiadają się za wykorzystaniem rozwiązania jednorazowego.

To jest po prostu wygodne

Wygoda i łatwość stosowania rozwiązań jednorazowych to coś, o czym zapominać nie można. W przypadku wykorzystania rozwiązania wielokrotnego użytku konieczne byłoby zorganizowanie takiego wykorzystania.

Nawet w najprostszej formie musielibyśmy gromadzić i segregować rękawiczki, a najlepiej czyścić je po każdym użyciu. W sytuacji, kiedy użytkowników jest cała masa, są oni przygodni i do tego korzystać z rękawic będą przez naprawdę krótki czas, zadania związane z ponownym przygotowaniem rękawic do pracy byłyby znacznie bardziej rozbudowane od zadań związanych z przygotowaniem produktów jednorazowych. – polpacking.pl/kontakt

Jest to szczególnie istotne w przypadku obsługi klienta masowego, który nie chce się bawić z rękawicami i po prostu chce załatwić swoją sprawę tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Dodaj komentarz